Koty w The Sims 4

Od samej premiery mam przyjemność grać w Simsy z dodatkiem Psy i Koty. Chciałabym dzisiaj podzielić się z Wami tym co uważam za najfajniejsze w tym dodatku – tak, mówię o kotach! Ten post będzie dotyczył tylko kotów i etapu tworzenia naszego wymarzonego. Koty w The Sims 4… tyle czekałam!

Postawiłam sobie za zadanie, żeby pokazać Wam koty, które zostały stworzone przez twórców gry, ale też narzędziach do ich modyfikowania. Narzędzie to jest tak rozbudowane, że do teraz przecieram oczy ze zdumienia – tego jeszcze nie było!

Przechodzimy do tworzenia kota!

W menu tworzenia Sima mamy do wyboru nową kategorię: DODAJ ZWIERZAKA. To właśnie tutaj będziemy decydować czy tworzymy kota, czy psa, czy może chcemy stworzyć krzyżówkę ras! My oczywiście wybieramy kota! Tutaj pojawia się pierwsze zaskoczenie – twórcy stworzyli 49 ras kotów! To naprawdę dużo! I powiem Wam więcej – każdą z ras można tak zmodyfikować, że pewnie liczba różnorodnych stworzeń jest tak wielka, że szkoda liczyć – lepiej grać!

CECHY CHARAKTERU

Jak słyszę, że ktoś mówi: “koty są fałszywe” to od razu jest dla mnie jasne, że nigdy ten ktoś kota nie miał. Koty są jak ludzie – każdy ma swój charakter. To właśnie cechy charakteru odróżniają koty – jedne tylko jedzą i śpią całymi dniami, drugie są bardzo towarzyskie i chodzą z nami nawet tam gdzie król chodzi sam, a jeszcze inne – to zwykłe, pospolite szkodniki. Wszystkie kocham (prawie) tak samo – to dla jasności, ale dlatego właśnie podczas tworzenia kota możemy wybrać 3 spośród 17 cech:

BRONIĄCY TERYTORIUM
Te koty bronią swojego terytorium i zachowują się agresywnie wobec nieznajomych.

CIEKAWSKI
Te koty są wyjątkowo ciekawe swojego otoczenia i lubią dogłębnie badać rozmaite obiekty w domu.

INDYWIDUALISTA
Te koty uwielbiają wałęsać się po okolicy, prawie jak dzikie zwierzęta! Nie musisz się jednak obawiać – wizja pełnej miseczki zawsze w końcu ściągnie je do domu.

LENIWY
Te koty uwielbiają drzemki. Unikają zbędnego wysiłku, w związku z czym rzadko dokazują, skacząc po meblach czy drzewach.

MIAUKLIWY
Te koty uwielbiają wyć do wtóru śpiewającym Simom. Mogą też dawać popisy wokalne na życzenie!

PRZYJAZNY
Te zwierzaki zwykle przyjaźnie odnoszą się do innych Simów i chętnie się z nimi witają.

PŁOCHLIWY
Te koty boją się dosłownie wszystkiego. No dobrze – prawie wszystkiego. Do tego lubią chować się po kątach.

ROZBRYKANY
Te koty są wyjątkowo aktywne. Uwielbiają skakać i biegać.

ROZRYWKOWY
Te zwierzaki uwielbiają zabawki i chcą się bawić nawet wtedy, gdy nie są podekscytowane.

ROZWYDRZONY
Te koty są rozpieszczone do granic możliwości. Reprymendy rzadko miewają wpływ na ich zachowanie.

SAMOTNIK
Te koty tak naprawdę nie potrzebują właścicieli. Trzymają się Simów tylko dlatego, że dostają od nich jedzenie.

SPRYTNY
Te koty szybko się uczą. Zdaniem niektórych rozumieją nawet, co się do nich mówi w simlish!

UCZUCIOWY
Te koty naprawdę kochają swoich właścicieli i starają się jak najwięcej czasu spędzać w ich towarzystwie.

WŁOCHATY
Te koty są bardziej włochate, niż to zwykle bywa! W związku z tym będą też zostawiać więcej sierści.

ZŁOŚLIWY
Te koty wróżą kłopoty! Często okazują nieposłuszeństwo, do czego można je nawet zachęcać.

ŁOWCA
Te koty uwielbiają wyprawiać się na łowy. Po wypuszczeniu na przechadzkę często przynoszą do domu różne zdobycze.

ŻARŁOK
Te zwierzaki znacznie częściej zaglądają do miseczki i bardziej brudzą przy jedzeniu!

RASA

Twórcy gry zaserwowali nam nie lada gratkę! W zakładce RASY znajdziecie aż 49 ras (w przypadku psów jest ich ponad 120!), oto one:

Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
1 – Kot abisyński, 2 – Amerykański Bobtail, 3 – Kot amerykański długowłosy, 4 – Kot amerykański krótkowłosy, 5 – Kot amerykański szorstkowłosy, 6 – Kot balijski, 7 – Kot bengalski, 8 – Kot birmański, 9 – Kot czarny
Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
10 – Kot bombajski, 11 – Kot brytyjski długowłosy, 12 – Kot brytyjski krótkowłosy, 13 – Kot burmski, 14 – Kot trójkolorowy, 15 – Kot kartuski, 16 – Colorpoint krótkowłosy, 17 – Rex kornwalijski, 18 – Devon rex
Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
19 – Egipski mau, 20 – German rex, 21 – Kot hawański, 22 – Kot himalajski, 23 – Japoński bobtail, 24 – Kot jawajski, 25 – Korat, 26 – Kurylski bobtail, 27 – LaPerm
Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
28 – Kot wilkołaczy, 29 – Maine Coon, 30 – Manx, 31 – Kot norweski leśny, 32 – Ocicat, 33 – Kot orientalny długowłosy, 34 – Kot Orientalny krótkowłosy, 35 – Kot perski, 36 – Szop
Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
37 – Ragdoll, 38 – Kot rosyjski niebieski, 39 – Savannah, 40 – Kot szkocki zwisłouchy, 41 – Kot syjamski, 42 – Kot syberyjski, 43 – Kot singapurski, 44 – Kot somalijski, 45 – Sfinks
Rasy kotów - The Sims 4 Psy i koty
46 – Kot pręgowany, 47 – Kot tonkijski, 48 – Angora turecka, 49 – Kot czarno-biały

Większość z ras ma do wyboru wersje kolorystyczne, a dodatkowo do każdej przypisana jest cecha (którą oczywiście możecie zmienić) – jeśli jesteście właścicielami rasowego kota to sprawdźcie czy twórcy dali radę. W przypadku Nusi się zgadza w 100%!

SYLWETKA

Wybór rasy to dopiero początek, a kolejnym krokiem jest sylwetka. Do wyboru mamy trzy rodzaje sylwetki dla kota:

Widok sylwetek z boku
Widok sylwetek z przodu

Każdą sylwetkę można modyfikować – zupełnie jak przy tworzeniu Sima. Od szerokości łapek i torsu, po wielkość “zwisającego” brzuszka. Numer 3 to Nusia – czyli mój kochany pączek?, a Rudy to decydowanie numer 1.?? Achh!

OGON

Tutaj pojawiają się dwie opcje: ogon lub jego (prawie) brak, a wiadomo: kot to kot – ogon musi być!

UMASZCZENIE

Twórcy stworzyli dla nas aż 82 gotowych umaszczeń – uff, nie będzie trzeba tracić dużo czasu w kreatorze! Tą sekcję zaktualizuję (może) w przyszłości – jest tego naprawdę dużo!

SIERŚĆ

Nie wiem czy wiedzieliście, ale koty to mali ludzie tyle, że z futerkiem! Jedne są krótkowłose, inne długowłose, a jeszcze kolejne – nie mają sierści w ogóle. W sekcji sierść mamy aż 9 propozycji:

UBRANIE ZWIERZAKA

Na pewno nie raz widzieliście przebranego kota na Instagramie. Teraz to Wy możecie przebrać swojego i wrzucić zdjęcie zwierzaka na Simstagrama! W szafie znajdziecie różne wersje kolorystyczne:

W co ubierzesz swojego pupila?! Moja Nusia jest już gotowa na podbój Simstagrama! Sami zobaczcie:

TRYB MALOWANIA

Tutaj mamy pole do popisu – zwierzaka możesz odpicować jak brykę z Pimp My Ride! To naprawdę bardzo rozbudowane narzędzie, nie będę się o nim rozpisywała, ale wygląda to mniej więcej tak:

Oczywiście możemy przybliżyć widok, a następnie wejść w tryb detali, aby np. pomalować nosek czy linię wodną oka! W-O-W!

Nic tylko grać!

Dodatek Psy i Koty to naprawdę potężna dawka gry! Co prawda nie mamy możliwości sterowania zwierzakiem, ale możemy go zawołać (co pewnie w rzeczywistości skończyłoby się poniesieniem głowy i zignorowaniem nas). Teraz możecie stworzyć swojego zwierzaka tak dokładnie, że nie będziecie wiedzieć, który jest tym simsowym!

Jeśli macie jakieś pytania – śmiało piszcie w komentarzach! Jeśli chcecie zobaczyć coś czego nie pokazałam w tym poście, to dajcie znać – nadrobię!??

Jednocześnie przypominam o konkursie, w którym do wygrania jest właśnie dodatek The Sims 4 Psy i Koty! Szczegóły TUTAJ! No i zachęcam do zabawy! Pokażcie swoje koty (te prawdziwe i z gry)! ?

Spodobał Ci się ten post?

Podziel się nim ze światem – nie zatrzymuj tej wiedzy tylko dla siebie!

4 thoughts on “Koty w The Sims 4”

  1. Podziwiam potęgę tego dodatku i samego programu tworzenia zwierzaka. Aż nie mogę się doczekać wygrania go albo chociaż znacznej obniżki ceny, bo niestety ale za tak marną kasę jaką dostaje za staż to ciężko wyżyć na miesiąc a co dopiero sobie na nowe gry pozwolić ;,)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *