The Sims 4 – powiększanie i zmniejszanie przedmiotów na komputerach MAC

Po premierze The Sims 4 na PC nie mogłam się pogodzić z faktem, że nie pogram na swoim ukochanym Maczku. Cierpliwie czekałam i po nieco ponad 6 miesiącach mój komputer palił się w rękach (dosłownie!). Gram po dziś dzień, z mniejszymi lub większymi przerwami, jednak śmiało mogę powiedzieć, że właśnie teraz czerpię z grania największą radość. Może to głupio zabrzmi, ale wciąż się uczę nowych rzeczy – zaczęłam budować i meblować domy w nieznany mi dotąd sposób. A to wszystko za sprawą inspirujących filmów z “placu budowy” simowych domów. Jako Makowiec, niestety, napotkałam utrudnienia – kto ma Maka ten wie, że to nie pecet. Nie miałam możliwości powiększania i pomniejszania przedmiotów. Nie pomógł kontakt z EA (o ich rozwiązaniu aż szkoda wspominać), ale znalazłam rozwiązanie i mam nadzieję, że moje wskazówki (nie tylko te dotyczące powiększania przedmiotów) również umilą Wam grę na makach!

Na YouTube znajdziecie mnóstwo filmów, które pokazują budowanie domów – niektóre są naprawdę świetne! W większości z nich gracze używają kodów, aby dom bardziej przypominał ten prawdziwy. Brak wyrównania do siatki, powiększanie/pomniejszanie czy ustawianie przedmiotów na różnych wysokościach – tak, to wszystko jest możliwe i wcale nie potrzebujecie żadnych modów*. Zapytacie zatem: od czego zacząć? Już śpieszę z odpowiedzią.

podstawy używania kodów w The Sims 4

Aby wpisać jakikolwiek kod musicie użyć kombinacji klawiszy: SHIFT + CTRL + C

Podstawowy kod, który umożliwi Wam umieszczenie przedmiotu w dowolnym miejscu to:

 bb.moveobjects on

Jeśli dodatkowo chcecie swobodnie umieścić obiekt musicie przytrzymać obiekt + ALT – dzięki temu nie będzie wyrównania do siatki i będzie możliwe swobodnie obracać obiektem.

Samo umieszczanie przedmiotów na różnych wysokościach to skróty: CTRL + 9 – wyżej, CTRL + 0 – niżej.

jak powiększać/zmniejszać obiekty na maku

Oto “zabieg” niezbędny: zmiana klawiatury z polskiej na amerykańską. Poniżej krok po kroku jak dodać klawiaturę na Mac i jak szybko ją przełączać:

JABŁKO -> Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Źródła wprowadzania -> + -> szukamy na liście USA i klikamy DODAJ. Aby ułatwić przełączanie między językami odznaczamy opcję “pokazuj menu klawiatury na pasku menu“. Finito.

Widok ekranu szybkiego przełączania pomiędzy językami na komputerze Mac

dajcie znać

Pewnie tak samo jak Wam, granie w Simsy sprawia mi frajdę,
ale ta możliwość przenosi grę na inny level, serio.

Jestem przekonana, że dzięki tej wskazówce będzie Ci się jeszcze milej grało. Dajcie znać!

Buziaczki, AsiaFantasia

*mod – modyfikacja gry komputerowej.

Spodobał Ci się ten post?

Podziel się nim ze światem – nie zatrzymuj tej wiedzy tylko dla siebie!

4 thoughts on “The Sims 4 – powiększanie i zmniejszanie przedmiotów na komputerach MAC”

    1. Super! Bardzo się cieszę! Teraz granie z pewnością będzie przyjemniejsze – w moim przypadku wskoczyło na wyższy level :D

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *